کاور باربیکیو و اجاق گاز پنت هاوس | تراس | روف گاردن | باغی فضای باز و بالکن بیرون ساختمان

کاور مبل پنت هاوس و روف گاردن و تراهای فضای بیرونی ساختمان و باغی

کاور باربیکیو و اجاق گاز پنت هاوس | تراس | روف گاردن | باغی فضای باز و بالکن بیرون ساختمان

اگر از آن دسته افراد خوش‌سلیقه و کاردان هستید که به سلامت و محیط زندگی خانواده اهمیت می‌دهید، استفاده از روکش و کاور برای لوازم خانه امری مهم برای شما است. بسیاری از لوازم به‌عنوان‌مثال مبل، از آن دسته اشیایی است که روکش برای تمیزی و لک نشدن در این موارد استفاده می‌شود. اما کاور باربیکیو و اجاق گاز پنت هاوس بیشتر یک وسیله محافظتی از دستگاه در برابر باران و گردوخاک بوده و برای سلامت افراد نیز اهمیت دارد.

استفاده از باربیکیو و اجاق‌گاز در فضای آزاد بسیار لذت‌بخش است، اما باید پس از استفاده از آنها، موارد مراقبتی و پاک‌سازی آنها را به‌هیچ‌عنوان فراموش نکنید. البته استفاده از کاور موردی حیاتی نیست اما همان‌طور که گفتیم استفاده از آن عاقلانه‌تر است.

کاور تجهیزات پنت هاوس و تراس

آیا استفاده از کاور برای باربیکیو و اجاق گاز حیاتی است؟

منظور از استفاده از رویه باربیکیو و اجاق گاز پنت هاوس به این معنی نیست که ۲۴ ساعته در تمامی روزهای هفته از کاور استفاده کنید. بهتر است ماهی یک بار باربیکیو اجاق‌گاز خود را به‌خوبی پاک کرده و سپس کاور آنها را بپوشانید. کل این فرایند به طول عمر باربیکیو و اجاق‌گاز شما افزوده و دیرتر از موعد خراب یا پوسیده می‌شوند. اگر درجه رطوبت در محل زندگی شما بالا است و با بارش زیاد باران و برف مواجه هستید، استفاده از کاور بسیار ضروری است. رطوبت و آب می‌توانند دستگاه‌های شما را دچار زنگ‌زدگی و پوسیدگی کنند و از طول عمر آنها بکاهند. پس انتخاب روکش با جنس مناسب یک تصمیم عاقلانه است.

کاور باربیکیو روف گاردن و پنت هاوس و فضای بیرونی ساختمان و باغی

جنس کاور باربیکیو و اجاق گاز پنت هاوس

انتخاب روکش مناسب به چندین مؤلفه وابسته است. به‌عنوان‌مثال جنس، اندازه و نحوه دوخت. جنس کاور باربیکیو و اجاق گاز پنت هاوس موجود در بازار، از متریالی محکم و ضد آب مانند وینیل، پلی‌استر و نایلون است که در برابر آب و باران و گردوخاک بسیار مقاوم عمل می‌کنند.

به‌علاوه می‌توان به پارچه‌های مقاوم در برابر اشعه ماورا بنفش نیز اشاره کرد که در مقابل نور خورشید مقاومت دارند. این‌گونه پارچه بسیار مناسب برای باربیکیوها و اجاق‌گازهایی است که همواره در معرض نور خورشید قرار دارند. این نوع کاور در مقابل نور خورشید دوام آورده و دچار پوسیدگی نمی‌شوند.

روکش یا بدون روکش، کدام بهتر است؟

بدون شک استفاده از کاور باربیکیو و اجاق گاز پنت هاوس به‌شدت توصیه می‌شود. مخصوصاً در فصول سرد زمستان که به علت سرما و بارش برف باربیکیو و اجاق‌گاز بدون کاور شما، در برخورد مستقیم با آب قرار گرفته و به مشکلات بسیاری اعم از خوردگی و پوسیدگی دچار می‌شوند. به‌علاوه عدم استفاده از این کاور می‌تواند باربیکیو و اجاق‌گاز شما را تبدیل به مکانی برای زندگی باکتری‌های مضر برای سلامتی کند.

به علت قرارگیری دستگاه باربیکیو و اجاق‌گاز در بیرون از منزل، این دستگاه‌ها به طور طولانی‌مدت در برابر گردوخاک هستند؛ به همین دلیل ممکن است به محلی مناسب برای زندگی باکتری‌ها و میکروب‌ها تبدیل شوند. جدا از مزیت‌های داشتن کاور، پاک‌کردن روی باربیکیو و اجاق‌گاز نیز حائز اهمیت است. به علت ماندن ذرات مواد غذایی و فاسد شدن آنها به‌مرورزمان، پخت‌وپز بر روی چنین دستگاه‌هایی باعث ایجاد بیماری نیز می‌شود.

 

کاور باربیکیو پنت هاوس و روف گاردن و تراهای فضای بیرونی ساختمان و باغی

مزایای کاور باربیکیو

موضوع اصلی در استفاده از کاور باربیکیو و اجاق گاز پنت هاوس جلوگیری از آسیب به باربیکیو و اجاق‌گاز است. همان‌طور که می‌دانید آب و باران باعث اکسید فلزات شده و به‌مرورزمان آنها را دچار خوردگی و پوسیدگی می‌کنند. از طرفی تابش مستقیم نور خورشید در مدت‌زمان طولانی، باعث پاک شدن رنگ‌ها و یا تغییر رنگ می‌شود. شما با استفاده از کاور باربیکیو و اجاق‌گاز مانع از زنگ‌زدگی و پاک‌شدگی رنگ می‌شوید؛ بنابراین این ممانعت باعث افزایش طول عمر باربیکیو و اجاق‌گاز شما می‌شود. به‌علاوه این کاورها از ریخته شدن مواد غذایی به زمین جلوگیری کرده و دیگر حشرات و جانوران اذیتی برای شما نخواهند داشت.

اندازه روکش باربیکیو و اجاق گاز پنت هاوس

بسته به باربیکیو و اجاق‌گازی که استفاده می‌کنید، سایز روکش محافظ باربیکیو و اجاق گاز پنت هاوس متفاوت است و شما باید بر اساس اندازه‌ دستگاه خود کاور یا روکش را تهیه کنید. برای این کار شما باید عرض باربیکیو خود را اندازه‌گیری کنید.

اکثر کاورهای باربیکیو و اجاق‌گاز بر اساس عرض دستگاه دوخته و آماده می‌شوند. پس از اندازه‌گیری عرض باربیکیو و اجاق‌گاز خود، عمق باربیکیو را اندازه‌گیری کنید و در آخر ارتفاع باربیکیو را مشخص کنید. برای انتخاب رویه محافظ باربیکیو و اجاق گاز پنت هاوس بهتر است آن را ۱ الی ۲ اینچ بزرگ‌تر از باربیکیو و اجاق‌گاز خود سفارش دهید تا روکش موردنظر به طور کامل باربیکیو و اجاق‌گاز شما را بپوشاند.

کاور مبلمان پنت هاوس و تراس

 

 

امروزه استفاده از روکش و محافظ برای دستگاه‌های مصرفی روزانه بسیار گسترش یافته است. به‌ویژه با انتشار یافتن بیماری و میکروب، سلامت انسان بیش‌ازپیش به خطر افتاده است. اگر به فکر سلامتی دستگاه و افراد خانواده خود هستید پیشنهاد ما به شما استفاده از یک روکش مناسب با جنس پارچه محکم و مقاوم است. هر نوع روکشی مقاومت کافی را نداشته و ممکن است به‌ زودی از بین برود و شما مجبور به خرید کاور جدید شوید.

 


گالری تصاویر کاور باربیکیو

 

 

 

همچنین ببینید > کاور باغی

کاور مبلی کلاسیک

بهترین تولید کننده انواع کاور در سراسر تهران

 

 

× واتساپ؟!