کاور مبل سلطنتی پارچه ای

کاور مبل سلطنتی پارچه ای (1)

نکات مهم در خصوص کاور مبل سلطنتی پارچه ای

کاور مبل سلطنتی پارچه ای موضوع موردبحث ما در این مقاله است. پارچه‌های مورداستفاده در ساخت این مبلمان هزینه‌های بسیار بالایی را در بر می‌گیرند؛ به همین دلیل بهتر است در نگهداری و استفاده از آن دقت زیادی به کار برده شود تا افراد مجبور به تعویض روکش مبل نباشند؛ چراکه از لحاظ اقتصادی اصلاً مقرون‌به‌صرفه نیست.

چیزی که بیننده در اولین نگاه می‌بیند، پارچه و طرح مبلمان است. با این حساب یک مبل با روکش همیشگی می‌تواند هم برای او و هم برای شما، تکراری و خسته‌کننده باشد؛ بنابراین ما پیشنهاد بهتری داریم. بهتر نیست برای مبلمان‌های مختلف از کاورهای متنوع استفاده کنید؟ این کاورها علاوه بر حفظ مبلمان از کثیفی و آلودگی باعث جذاب‌تر و زیباتر شدن آن‌ها نیز می‌شوند.

شما می‌توانید چند دست از کاورهای پارچه‌ای را برای مبلمان خود تهیه کنید و برای تنوع بیشتر از هرکدام به‌صورت دوره‌ای استفاده کنید. در این صورت دیگر نیازی به تعویض مبلمان نیست و گویی هرچند وقت یک‌بار شما مبلمان جدیدی دارید.

کاور مبل سلطنتی پارچه ای (2)

کاور مبل سلطنتی پارچه ای

مهم‌ترین نکته‌ای که در زمان خرید کاور مبل سلطنتی پارچه ای باید به آن توجه داشته باشید، نوع و جنس پارچه است. این یک مورد مهم اگر با دقت انتخاب نشود، چه‌بسا هزینه‌های زیادی به شما تحمیل می‌کند. به بیان ساده‌تر اگر کاور مبل دوام مناسب داشته باشد، قابلیت محافظت از خود مبل را هم خواهد داشت. البته به‌خاطر داشته باشید، اهمیت این موضوع زمانی بیشتر هم خواهد شد که شما فرزند کوچک در خانه داشته باشید.

در این شرایط دوام بالای پارچه مبلمان برابر با ماندگاری طولانی آن در خانه است که به نظر می‌رسد از صرف هزینه‌های زیاد در قبال خرید مبل شما را آسوده می‌سازد. چند نکته ساده در انتخاب کاور مبل سلطنتی پارچه ای وجود دارد که اگر رعایت کنید، همین مبلمان مدت‌زمان زیادی در اختیار شما خواهند بود. اولین مورد این است که سعی کنید از پارچه‌هایی با بافت سفت استفاده کنید.

توجه داشته باشید، دوام این پارچه‌ها بسیار بیشتر از نوع چاپ‌شده است. پارچه ساخته‌شده از ترکیب پلی‌پروپیلن یا الفین یک نوع پارچه منحصربه‌فرد در این زمینه است. در زیر به چند نمونه از پارچه‌های رایج برای استفاده در مبلمان سلطنتی اشاره می‌کنیم. کاور مبل سلطنتی پارچه ای (3)

  • کاورهای ژله‌ای

در حقیقت می‌توان گفت، کاورهای ژله‌ای یکی از رایج‌ترین و شناخته‌شده‌ترین نوع کاور برای مبلمان سلطنتی هستند. این کاورها با شفافیتی که دارند، باعث می‌شوند تا طرح و رنگ مبل دیده شوند و جذابیتی که یک پارچه در مبلمان سلطنتی دارد، موردتوجه قرار گیرد. مواد مورداستفاده در ساخت این کاورها از پی وی است که دوام بسیار بالایی دارد. معایب چنین کاورهایی عرق کردن و چسبندگی کاور به یکدیگر است که ممکن است، کمی آزاردهنده باشد.

  • کاورهای هماهنگ با طرح و رنگ پارچه مبل

اگر می‌خواهید رنگ و طرح اصلی مبلمان در معرض دید باشد و نمی‌خواهید از کاورهای ژله‌ای برای این کار استفاده کنید، بهتر است سری به بازار زده و از همان پارچه‌ای که برای روکش مبلمان استفاده‌شده، تهیه‌ کرده و به‌عنوان کاور استفاده کنید. شاید این کار کمی وقت‌گیر و زمان‌بر باشد؛ ولی ارزش جستجو را دارد. احتمالاً تولیدکنندگان اصلی همان مبلمان بتوانند آدرسی از محل تهیه پارچه مورداستفاده در مبل سلطنتی را به شما بدهند.

  • پارچه‌های جناغی

 پارچه‌های جناغی یک ایده بسیار بادوام و درعین‌حال مقرون‌به‌صرفه هستند. این پارچه‌ها مقاومت بسیار زیادی در مقابل سایش دارند. خانواده‌هایی که کودک یا حیوان خانگی در منزل دارند، می‌توانند از این نوع پارچه برای مبلمان سلطنتی و پراستفاده خود، تهیه کنند.

  • پارچه‌های میکرو فیبر

به‌جرئت می‌توان گفت پارچه‌های میکرو فیبر علاوه بر صرفه اقتصادی که دارند، با هر سبک و دکوراسیون شما هماهنگ خواهند شد. خاصیت مقاومت این نوع پارچه‌ها در برابر انواع لکه، می‌تواند بهترین انتخاب برای خانه‌های پرتردد باشد. البته تمیز شدن آسان همان لکه‌ها با دستمال مرطوب نیز از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این پارچه است.

  • پارچه‌های مخملی

گاهی اوقات افراد تمایل به استفاده از نوع متفاوت کاورها دارند. مخمل یا ترکیبی از آن با پارچه‌های دیگر می‌تواند، تنوع خاصی به مبلمان شما بدهد. رنگ و طرح‌های بسیار زیاد در پارچه‌های مخملی باعث می‌شود تا طرف‌داران این پارچه‌ها، هر روز در حال افزایش باشند. حس نرمی و آرامش را زمانی احساس خواهید کرد که بر روی مبل سلطنتی با کاور مخملی بنشینید. زمانی که در این شرایط دست بر روی کاور مبلمان مخملی می‌کشید، احساس آرامش زیادی به شما منتقل خواهد شد.

کاور مبل سلطنتی پارچه ای (4)

توجه به رنگ کاور مبلمان

علاوه بر انتخاب دقیق نوع پارچه، توجه به رنگ و طرح آن نیز دارای اهمیت است. استفاده از تن رنگ‌های پررنگ، هیجان‌انگیز و کاربردی خواهد بود. هیجان‌انگیز به این دلیل که رنگ‌های پررنگ مانند قرمز آتشین، یک حس سرزندگی و نشاط ایجاد می‌کنند و کاربردی هم به این خاطر که این رنگ‌ها مانند رنگ‌های روشن نیستند که کوچک‌ترین لکه بر روی آن‌ها خودنمایی کند.

 استفاده از رنگ‌های جذاب در هنگام خرید کاور مبل سلطنتی پارچه ای باعث می‌شود، یک روح تازه و پرنشاط به فضای سالن شما دمیده شود. البته مبلمان سلطنتی در یک‌گوشه از سالن می‌مانند و کاربرد زیادی مانند مبلمان راحتی ندارند. برای این مبل‌ها باتوجه‌به کاربرد کمی که دارند، می‌توانید بسته به رنگ فرش و یا پرده ریسک کرده و از کاورهای پارچه‌ای رنگ روشن نیز استفاده کنید.

کاور مبل سلطنتی پارچه ای (5)

همان‌طور که مطالعه کردید، در این مقاله به موضوع جذاب کاور مبل سلطنتی پارچه ای پرداخته شد و انواع مختلف آن نیز مورد بررسی قرار گرفت. مبلمان سلطنتی به‌عنوان لوکس‌ترین و گران‌قیمت‌ترین لوازم‌خانگی محسوب می‌شوند. با این حساب دقت در نگهداری آن‌ها وظیفه افراد است. اگر توجهی به این شرایط نشود، ممکن است همین مبلمان سلطنتی بادوام، عمر چندانی نداشته باشند.

 استفاده از کاور برای تمام مبلمان‌ها مهم‌ترین و کاربردی‌ترین روش است. مراکز معتبر زیادی وجود دارند که در زمینه فروش کاورهای مبلمان فعالیت می‌کنند. یکی از این مراکز معتبر، مجموعه کاور مبلی است که با ارائه طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی از انواع کاورها، توانسته است تا رضایت مشتریان را به خود جلب کند.

کاور مبل سلطنتی پارچه ای (6)

× واتساپ؟!